Kariyer MEDIAROOM

eLogistics: Lojistik yönetimi için çevrimiçi portal

eLogistics, tüm verilere erişimin yanı sıra, nakliye ve depo yönetim sistemlerimize doğrudan bağlanmanızı sağlar. eLogistics, tedarik zinciri boyunca tüm süreçler hakkında hızlı ve kolay bilgi sağlar.  Taşıma, kontrol ve şeffaflık için çok sayıda fonksiyon vardır. Navlun ücretlerini hesaplayabilir, nakliye siparişlerini düzenleyebilir, Depodaki süreç dizilerini derinlemesine takip edebilir, lojistik ihtiyaçlarınız için doğru ürünleri ve mükemmel hizmetleri bulabilir veya gerçek zamanlı olarak sevkiyatınızı izleyebilirsiniz. Tedarik zinciri boyunca tutarlı barkod taraması sayesinde maksimum şeffaflık yaratırız.

Bir bakışta eLogistics’in avantajları

  • Lojistik süreç zincirinin tamamı boyunca tam şeffaflık Zaman
  • maliyet ve kaynak tasarrufu
  • En yüksek düzeyde ayrıntı ile kullanıcı dostu olma  
  • Sistemin bireysel olarak uyarlanabilirliği

eLogistics’de şu fonksiyonlar mevcuttur

1. productpilot: Sizi mükemmel ürüne yönlendirir

productpilot ile doğru ürünü seçmek sizin için çok kolay. Aracı kullanarak, Avrupa'daki sevkiyatlarınız için en uygun veya gerekli taşıma sürelerini hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Ülke ve posta kodlarını girdikten sonra, entargo ve vivengo ürün dünyasından hangi hizmetlerin nakliye gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşıladığını hemen göreceksiniz.

2. freightquotation: Tüm navlun maliyetlerinde marjları korumak

freightquotation ile bireysel olarak kabul edilen navlun fiyatlarınızı hızla belirleyebilirsiniz. DACHSER ile yaptığınız fiyat sözleşmeleri tamamen dikkate alınır. freightquotation, dahili veya harici kapsamlı araştırmalar olmaksızın hızlı fiyat bilgisi için mükemmel bir araçtır. Sorgunuzdan hemen sonra bir sipariş oluşturmak için sorgunuzu doğrudan nakliye talimatı olarak aktarma seçeneğiniz vardır.

3. transportorder: Bir tıkla siparişinizi tamamlayın

transportorder ile çevrimiçi olarak siparişinizin yönetimini denetleyebilirsiniz. Sistem sizin kişisel ihtiyaçlarınıza göre mükemmel biçimde uyarlanabilir. Bu, önceden yapılan belirlemelerle ve sipariş verilerinin otomatik olarak içe aktarılmasıyla size zaman kazandırır. Entegre adres yönetimi adreslerinizin kolayca korunmasını sağlar. Adresler için ERP sisteminizden bir içe aktarım fonksiyonu, adres yönetiminizi tamamlar. Domino’ daki ağ bağlantısı sayesinde belgeleri yüklemek, tehlikeli mal bilgilerini kaydetmek, gelecekteki siparişlerin gönderilmesi ve kendi NVE' lerinizi kullanmak da mümkündür.

4. shipmentpointer: Sizi gönderinizin son durumundan haberdar eder

shipmentpointer ile sevkiyatınızın en son durumunu istediğiniz zaman hızlı ve kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz – önceden kayıt gerekmez. NVE / SSCC, HAWB ve HB/L, iş, sevk irsaliyesi, sipariş veya gönderi numaranızı girmeniz fark etmeksizin sorgulama yapabilirsiniz: shipmentpointer; yetkisiz erişimi engellemek için size en yüksek düzeyde gizliliği sağlarken bu özel sevkiyatınızı bulacaktır. Mobil Tracking & Tracing için iPhone, Blackberry veya Android için bir shipmentpointer uygulaması vardır. Her gönderi için mevcut gönderi durumunu gösteren ayrı bir takip bağlantısı oluşturmak mümkündür. Daha sonra bu bağlantıyı müşterilerinize veya ortaklarınıza iletebilirsiniz.

5. shipmentcontrol: Bir bakışta tüm sevkiyatlarınız

Sevkiyat kontrolü ile sevkiyatlarınızı en düşük paket seviyesinde internet üzerinden sorunsuz takip edin. Teslimat bilgileri ve elektronik teslimat belgeleri, sürücünün el bilgisayarından merkezi sisteme GPRS üzerinden anında aktarılıyor. Gerçek zamanlı olarak, alıcının adını öğrenebilir, imzalarını ve teslim zamanını görebilir ve gerekirse, süreçte beklenenin dışında varolan sapmaları izleyebilirsiniz. Ayrıca, diğer verilerin yanında, sevkiyatla ilgili fotoğraflı belgelerin de saklandığı DACHSERin dijital arşiv sistemine de erişebiliyorsunuz. Her gönderi için mevcut gönderi durumunu gösteren ayrı bir takip bağlantısı oluşturmak mümkündür. Daha sonra bu bağlantıyı müşterilerinize veya ortaklarınıza iletebilirsiniz. shipmentcontrol, Tracking & Tracing sistemini yalnızca dağıtım lojistiği için (shipmentcontrol send) değil aynı zamanda tedarik lojistiği için de (shipmentcontrol collect) sunuyor. Tek bir tıklamayla görünümler arasında geçiş yapabiliyor ve tahsilat emirlerinizin yanı sıra alıcı olduğunuz sevkiyatları da takip edebiliyorsunuz.

6. warehousecontrol: Depoya açılan pencereniz

warehousecontrol ile dağıtım merkezlerindeki süreci, sipariş alım durumundan parti takibine kadar tüm ayrıntılarıyla takip edebiliyorsunuz. Bu, silinenleri ve stokları derhal kontrol etmenizi sağlar. shipmentcontrol'e bir bağlantı ile malların teslimata kadar tüm sevkiyat sürecini izleyebilirsiniz.

7. deliveryorder: Mallarınızın depodan çekilmesi

deliveryorder ile mallarınızı Depolarımızda depolayabilir ve dağıtıma hazır hale getirebilirsiniz. deliveryorder’ı özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Sizinle ilgili ayarları tanımlamak ve sizinle ilgili olanları göstermek veya gizlemek için birlikte çalışmaya hazırız.

8. invoicecenter: Faturalarınızı çevrimiçi yönetin

invoicecenter aracılığıyla sevkiyatınıza özel detaylara çevrimiçi olarak erişebilirsiniz. Veriler, PDF dosyaları, Excel tabloları ve CSV dosyaları biçiminde mevcuttur. Alternatif olarak bu veriler EDI merkezimiz üzerinden dijital olarak da aktarılabiliyor. Bu kağıt ve emek tasarrufudur. Gruplanmış fatura ile postadan yalnızca bir sayfa alacaksınız. Peşin vergi kesintisi için gerekli olan bilgiler ve belli bir muhasebe dönemine ait tüm bilgiler burada özet formda listelenmiştir.

9. pallettpoolaccount: Dijital palet hesabı

pallettpoolaccount; europallets veya yük arabası gibi izleme gerektiren tüm yükleme ekipmanınızı yönetir. Özellikle: Eğer DACHSER yükleme yardımını kabul ederse, bunlar sizin palletpoolaccount’nuza kredi olarak kaydedilecek ve buna uygun biçimde geri ödenecektir. Hesap verilerinizi istediğiniz zaman Excel elektronik tablosu biçiminde veya PDF olarak indirebilirsiniz.