Kariyer MEDIAROOM

DACHSER Fashion Logistics - moda profesyonellerine yönelik lojistik uzmanlığı

Moda dünyası sürekli değişen bir yapıya sahiptir. Yeni koleksiyonların lansmanları arasındaki süre giderek kısalıyor ve hem moda endüstrisi hem de perakende sektörü, ürünleri satış noktasına mükemmel durumda ve mümkün olan en kısa sürede ulaştırmak için verimli ve güvenilir lojistik stratejilerine ihtiyaç duyuyor. En üst düzeyde standartlaştırma ile maksimum esnekliği bir araya getiren hassas ayarlanmış lojistik çözümlerine sahip olmak çok önemlidir. DACHSER Fashion Logistics bu uzmanlığa sahiptir ve sektörünüzdeki karmaşık lojistik görevlere özel olarak hazırlanmış modaya özgü çözümler sunar.

İş ortağınız olarak DACHSER Fashion Logistics sayesinde tekstil lojistiğinde sektöre özgü uzmanlığımızdan, küresel DACHSER ağından ve sözleşmeli lojistik çözümlerimizden ve depolama hizmetlerimizden faydalanırsınız. Bir diğer avantajı da, entegre BT çözümlerimizin sürekli olarak güvenilir ve kolay erişilebilir bilgiler sunarak şeffaflık ve entegrasyon sağlamasıdır. Yenilikçi Roll&GOH ve ProFashional Box taşıma sistemleri ile moda ürünlerinizi varış noktalarına güvenle, zamanında ve hasarsız bir şekilde ulaştırarak sizin için o "Büyüleyici Anı" yaratıyoruz. Müşteriniz, teslimattan hemen sonra yeni ürün yelpazesinden favori ürününü seçebilir. Doğru zamanda mükemmel durumda doğru yerde doğru ürünler sloganımıza göre yaşıyoruz.

DACHSER Fashion Logistics
DACHSER Fashion Logistics

Asma gönderi hizmetimizle zaman ve paradan tasarruf edin

DACHSER Fashion Logistics, satış noktasında doğrudan teslimat için asma ve demonte paketlenmiş ürünler ve hava kargo taşımacılığında size gözle görülür bir maliyet avantajı sunan iki yenilikçi, çevre dostu çözüm geliştirmiştir: Roll&GOH ve ProFashional Box. Her iki ürün de yüksek düzeyde yeniden kullanılabilirlik ve tedarik zincirinizdeki verimlilikte gözle görülür bir artışın yanı sıra şeffaf izleme seçeneği ile etkileyicidir.

Roll&GOH

Özel DACHSER yük taşıyıcımız Roll&GOH, asma ve demonte paketlenmiş ürünleri aynı anda Avrupa'ya göndermenizi sağlar. Roll konteyner, eğitimli sürücülerimiz tarafından ek bir ambalaj malzemesi olmadan doğrudan mağazaya gönderilir. Sonrasında ürünler asılı ve sorunsuz bir şekilde kaldırılabilir. DACHSER'deki moda profesyonelleri, yük taşıyıcısını en iyi şekilde nasıl donatacağınız ve verimli bir şekilde kullanım planlayarak zamandan ve paradan nasıl tasarruf edeceğiniz konusunda uzman tavsiyesi verir. Kutular, sessiz silindirler kullanılarak atölyeye taşınabilir. Ürünler güvenli bir şekilde paketlenerek yağmur ve tozdan korunur. Bunun avantajı, daha fazla zaman alıcı çalışmaya gerek duymadan hassas ürünlerin anında ve mükemmel bir şekilde giysi askılarına ve mağazadaki vitrinlere yerleştirilebilmesidir. En iyi kullanım ve hızlı teslimat sürelerine ek olarak Roll&GOH sistemi daha az ambalaj atığından yararlanmanıza ve böylece çevreye fayda sağlamanıza olanak tanır.

Bir bakışta elde ettiğiniz avantajlar:

 • Sektöre özel uzmanlık
 • Yenilikçi yük taşıyıcılar kullanılarak yüksek kaliteli teslimat hizmeti
 • Moda sektörünün ihtiyaçları konusunda uzman eğitimli personel
 • Hızlı ve güvenilir teslimatlar
 • Dünya çapında tüm şubelerdeki standart süreçler ve prosedürler
 • Müşterinin gereksinimlerine göre uyarlanmış bireysel lojistik çözümleri
 • Tedarik zinciriniz genelinde küresel varlık ve dünya çapında kontrol
 • Müşterilerimizin karbon ayak izini sürekli izleme ve azaltma
 • Dünya çapında tüm satış ve tedarik pazarlarına hızlı ve esnek erişim sağlayan sağlam bir Avrupa taşımacılık ağı

DACHSER Fashion Logistics ile ilgili ayrıntılar:

ProFashional Box    

Bu yenilikçi yük taşıyıcı, asılı ve demonte halde paketlenmiş ürünlerin hava taşımacılığı ile dünya genelinde son derece verimli bir şekilde taşınmasını sağlar. ProFashional Box, Birim Yükleme Cihazları (ULD) için özellikle optimize edilmiştir. ProFashional Box ile size, ürünlerinizi daha uygun maliyetle ve en yüksek koruma derecesiyle göndermenizi sağlayan yenilikçi bir paketleme çözümü sunuyoruz. Basit kullanım, mükemmel şekilde değerlendirilen alan ve yeniden kullanılabilirlik diğer avantajlarıdır. Bir başka avantajı ise boş olarak gönderildiğinde yük taşıyıcının tüm bileşenlerinin nakliye için optimize edilmiş yassı kutuda yer almasıdır.

Moda profesyonellerine özgü sağlam lojistik ağı     

Verimli ve geniş kapsamlı bir ağ kullanarak ürünlerinizi tüm Avrupa pazarlarına ve dünyanın dört bir yanındaki ana pazarlara taşırız. Kapsamlı Hava ve Deniz Lojistiği hizmetlerimizin yanı sıra sözleşmeli lojistik hizmetleri ile depolama, küresel odaklı tedarik zincirlerinde başarının temel taşlarıdır.

Neler sunuyoruz:

 • Nakliye sürecinde lojistik işleme ve uçtan uca şeffaflık konusunda Avrupa çapında standartlar
 • Kapsamlı Karayolu ve Hava ve Deniz Lojistiği ağımıza erişim
 • Ağ genelinde birleştirilmiş süreç ve hizmet standartlarıyla yüksek teslimat kalitesi
 • Küresel tedarik, depolama ve dağıtım için uçtan uca çözümler
 • Tek tip kılavuzlara uygun olarak otomasyon ve şeffaflık yoluyla kalite güvencesi
 • Entargo ürün ailemiz, Avrupa'daki gönderilerinizde sürekli olarak yüksek kalite standardı sağlar
 • Avrupa'da 1.6 milyon m²'lik depolama alanından oluşan 150'den fazla depo konumu
 • En yüksek güvenlik ve kalite standartlarını karşılayan homojen süreçler
Moda sektöründe sürdürülebilir lojistik  

Çift katlı, yüklenebilir yük nakil kasalarının yanı sıra mega römorklar ve daha yüksek yükleme kapasitesi için uzun kamyonlar kullanarak karbon ayak izimizi önemli ölçüde azalttık. Şehir merkezlerine yapılacak teslimatlarda akülü elektrikli kamyonları ve elektrik destekli kargo motorlarını giderek daha fazla kullanıyoruz.