Kariyer MEDIAROOM

Gümrük yönetmeliklerine dikkat edilmesi

Mallarınızın ilgili varış ülkelerinin gümrük sınırlarını sorunsuz ve uyumlu bir şekilde taşınması, üstlendiğimiz görevin yalnızca bir parçasıdır. Uluslararası alanda on yıllar boyunca ana oyuncu olarak faaliyet gösteren bir lojistik şirketi olan DACHSER, çeşitli ülkelerde geçerli olan tüm gümrük yönetmeliklerine aşinadır. Bu nedenle, yerel ve dünya çapındaki gümrük yönetmeliklerinin kapsamlı hükümleri çerçevesinde gönderilerinizi titizlikle izler ve tüm gümrükleme sürecini yerel yetkililerle koordine ederiz.

AEO olarak statümüz, gümrük kontrollerinde avantaj sağlar.

Yerel gümrük makamları, çeşitli ülkelerde DACHSER'i "Yetkilendirilmiş Yükümlü Operatör / Uygulayan" (AEO) olarak sertifikalandırmıştır. DACHSER bu sertifikayı alan ilk büyük lojistik sağlayıcılardan biridir. İstenirse ilgili ülkeler hakkında genel bir bilgilendirme sunulabilir. Bu, dünya çapındaki güvenlikle ilgili gümrük kontrol avantajlarını beraberinde getirir ki bunlar müşterilerimize aktarabileceğimiz faydalardır: Kapsamlı, gümrük onaylı güvenlik standartlarımız sadece gümrüklemeyi kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda global ticaret ortaklarınız için de bir onay damgası oluşturuyor.

DACHSER ile gümrüklemenin avantajları

  • Zaman ve maliyet tasarrufu: Tüm gümrük formalitelerinin gümrük uzmanlarımız tarafından verimli ve yüksek kaliteli biçimde ele alınması, asıl işiniz için zaman ayırmanızı sağlar.  
  • Sayısız hizmetler: Diğer şeylerin yanı sıra, gümrükleme ile ilgili tüm konularda size tavsiyelerde bulunuyor ve kayıt ve merkezi veri arşivleme işiniz ile ilgileniyoruz.
  • Verimli işleme: Elektronik gümrük prosedürleri, hızlı ve güvenli kullanım sağlar.

Doğru belgeleme ile hızlı nakliyat

Gümrük ve yetkili makamlar için gerekli tüm dokümanları özenli bir şekilde hazırlayarak sorunsuz bir nakliye sürecine olanak sağlıyoruz. Havayolu şirketleri veya nakliye şirketleri gibi tüm ilgili hizmet sağlayıcıları ve kurumları ile bağlantılarımız mevcuttur. Navlun nakliye sistemlerimizin ayrıca yerel gümrük sistemleriyle de yakından bağlantısı vardır. Kendi yerel çalışanlarımız en son düzenlemeleri erken bir aşamada belirleyebilir ve bunları derhal dikkate alabilirler. Ayrıca, üçüncü taraf ülkelerden diğer AB ülkelerine doğrudan yapılan sevkiyatlardan da sorumludurlar.