Kariyer MEDIAROOM

Web sitemize hoşgeldiniz!

Web sitemizde hizmetlerimiz hakkında her şeyi ve şirketimizle ilgili en son haberleri bulabilirsiniz.

Track & Trace
Gönderiniz için anında bilgi

DACHSER Haberler

11.04.2022
Çin'den güncelleme: Havalimanlarında aksama

Shanghai'daki mevcut karantina durumu, şimdi (Kuzey) Çin'e ve Çin'den gelen hava kargo tedarik zincirlerinde daha fazla ve ciddi kesintilere yol açıyor.

DACHSER, China Southern Airlines (CZ), China Cargo Airlines (CK), China Eastern Airlines (MU) gibi Çinli havayolu taşıyıcı firmaları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm büyük havayolları tarafından, Shanghai'a (PVG) ve Zhengzhou'ya (CGO) bir sonraki duyuruya kadar tüm uçuşların (gelen ve giden) askıya alınacağı konusunda bilgilendirildi. Bu çok önemli ticaret yolları için kapasite üzerindeki etki geniş ve önemlidir. Asya'daki diğer havalimanlarında da durum hissedilmeye başlamıştır.

Yetkililer tarafından Shanghai bölgesindeki artan COVID-19 önlemleri nedeniyle, Shanghai Pudong Havalimanı'ndaki operasyonel işlemler ciddi şekilde etkilenmektedir. Havalimanına ulaşan gönderiler, sınırlı kapasiteler nedeniyle elleçlenemiyor ve uzun süreli gecikmelerle karşılaşıyor. Operasyonel zorluklar nedeniyle çoğu hava yolu şirketi, Çin için önemli bir hava taşımacılığı merkezi olan Shanghai ve Zhengzhou'ya ek kargo uçuşu oluşturmamaya karar verdi.

Bu gelişme, alternatif havalimanlarına (Pekin, Chengdu, Qingdao ve Nanjing gibi ve ayrıca Güney Çin'deki havalimanları gibi) bağlanmak için karayolu besleme hizmetleriyle birlikte kullanımının artmasıyla sonuçlandı. Alternatif havalimanlarının çoğu da artık kapasite sınırlarına ulaşmış ya da hali hazırda aşımlar başlamıştır.

An itibariyle durumun ne kadar devam edeceğini bilinmemekle birlikte, havayollarının Kuzey Çin ile Avrupa arasındaki normal seferlere ne zaman dönebileceği konusu öngörülebilir değil. Kuzey Çin'deki tüm büyük ekonomik merkezler, Ningbo, Suzhou, Pekin, Tianjin, Shanghai, Dalian, Jinan, Wuhan, Qingdao, Shenyang ve Changchun gibi önemli sanayi şehirleri durumdan giderek daha fazla etkileniyor.

DACHSER ekipleri, durumun gelişimini çok yakından izleyerek tedarik zincirlerini olabildiğince sorunsuz hale getirmek için ellerinden geleni yapacaktır. DACHSER'deki yerel temsilciler, gönderiler ve olası alternatifler hakkında size bilgi vermekten memnuniyet duyacaktır.

Koronavirüs hakkında son haberler

Koronavirüs ile ilgili tüm haberler ve güncellemeler.

DACHSER organizasyonunun aldığı tüm önlemler hakkında bilgi almak için bağlantımızı kullanabilirsiniz. Operasyonel faaliyetler üzerindeki olası etkiler konusunda size güncel bilgiler ile ulaşacağız.

Daha fazla bilgi edinin

DACHSER Türkiye (2021)

230200000
Gelir TRY (Net, konsolide edilmemiş)
3
Lokasyonlar
18100
Sevkiyatlar
daha

Dünya çapında lokasyonlarımız

İştiraklerimizin iletişim bilgileri

Bir endişeniz veya sorunuz mu var? Burada dünya çapındaki iştiraklerimizin iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Bir konum bulun