Kariyer MEDIAROOM

Kalite yönetiminin müşterilerimize faydaları

Kaliteyi sağlama sorumluluğu, şirket değerlerimizin ayrılmaz bir parçasıdır ve tüm DACHSER çalışanları tarafından aktif olarak uygulanmaktadır. En yüksek kalite standartlarına bağlıyız ve çok sayıda sertifikaya sahibiz. Kalite yönetimi, BT çözümleri ve lojistik alanlarındaki özel başarılarımız nedeniyle çeşitli ödüller aldık.  

Kalite yönetimimiz; malların taşınması ve depolanmasından, müşteri hizmetlerine, güvenlik ve hizmetlere kadar lojistik süreçlerin yönetiminde standartları belirler. Tüm DACHSER Business Units, önemli lojistik zorlukları olan bir ortamda, alanında bir lider olarak kalite yönetiminin karmaşık ihtiyaçlarının ve zorluklarının üstesinden gelir.  

Ağın, tüm mal hareketlerinin yönetimi ve koordinasyonu için tüm çalışanların uyması gereken sağlam ve bağlayıcı kuralları vardır. Siparişlerinizi ele alırken, DACHSER sahaları, şeffaf bir izlenebilirliğin yanı sıra, sevkiyat sırasında sürekli güvenliği sağlayan bu açıkça tanımlanmış, tekdüze standartlara uygun davranırlar.

DACHSER’in sertifikalar

 • DIN EN ISO/IEC 27001:2017 (DACHSER IT)
 • DIN EN ISO 9001:2015 (DACHSER Food Logistics & DACHSER Cargoplus Food)
 • IFS Logistics ile uyumlu sertifika (DACHSER Food Logistics & DACHSER Cargoplus Food)
 • REG (EU) no. 834/2007 ile uyumlu
 • (AB) 2018/848 (DACHSER Gıda Lojistiği) uyarınca BIO sertifikası (DE-ÖKO-003)
 • QS et ve et ürünlerinin yanı sıra meyve, sebze ve patates (DACHSER Food Logistics & DACHSER Cargoplus Food) 
 • SQAS, Güvenlik & Kalite Değrelendirme Sistemi (DACHSER Chem Logistics)

DACHSER’in ödüleri

Hava Taşımacılığı:

 • Lufthansa Kalite Ödülü & Afrika 2014
 • Kargo Kalite Ödülü Almanya (çoklu kazanan)
 • 2012’den bu yana Global Partner
 • Kargo Kalite Ödülü Avrupa & Afrika 2014
 • Kargo Kalite Ödülü 2015
 • Planet Award of Excellence 2016

Memnun müşteriler yüksek kalite standartlarımızın kanıtıdır

Müşterilerimizin neredeyse yüzde 90’ı lojistik performansımızdan son derece memnun ve bizi başkalarına tavsiye edecekler. Bu bilgi, 20 yıldan uzun bir süredir her iki yılda bir gerçekleştirilen ve 4.100 müşterinin katıldığı temsili bir anketine dayanmaktadır. Müşterilerden ayrıca hizmet talepleri, nakliye hizmetleri, güvenlik ve müşteri hizmetlerinin de kalitesini değerlendirmeleri istendi. Proaktif tedarik zinciri etkinlik yönetimi aracı ActiveReport da yüksek düzeydeki müşteri memnuniyetine katkıda bulunmaktadır.

Kalite yönetimimiz üç ayak üzerinde yükselir

 • DACHSER ağı: Küresel ağın verimli lojistik altyapısı ve akıllı BT, çok çeşitli lojistik zorlukların zamanında ve verimli bir şekilde ele alınmasını sağlar.
 • Akıllı trafik yönetimi: Öğrenen bir organizasyon olarak, tedarik zincirinin optimizasyonu için tüm yeni teknolojik gelişmeleri gerçek zamanlı olarak uyarlıyor ve yenilikleri hızla gerçek zamanlı operasyona aktarıyoruz - sizin için
 • Mükemmel personel: Uzun vadede yüksek seviyede lojistik performans ve kaliteyi sürdürmek için çalışanlarımızın eğitim ve gelişimine sürekli olarak yatırım yapıyoruz.

DACHSER'in kalite yönetimi detaylı olarak

DACHSER'in kalite yönetimi detaylı olarak

Lojistik sektöründe kalite konusundaki lider rolümüzü her şeyden önce aktif ve ileri görüşlü kalite yönetimimize borçluyuz. Bu; entegre BT sistemleri ile standart süreçler sayesinde tutarlı biçimde şeffaf olan bir ürün akışını da içerir. Performansı yüksek olan aktarmalı sevkiyat alanları, uzun vadeli miktar kontrolü sağlar; tatil mevsimleri ve resmi tatiller, en başından itibaren lojistik zincirinin planlamasına dahil edilir. Ayda birkaç kez yapılan değerlendirmeler, günlük performans kontrolleri ve düzenli denetimlerle, hizmetimizin kalitesini şeffaf ve ölçülebilir kılıyoruz. Tedarik zincirinin her aşamasındaki standart lojistik süreçlerimiz, kayıp oranını düşürür ve teslimat güvenilirliğinizi artırır.

Kalite garantisi tedbirleri

Sürekli olarak yüksek seviyede lojistik hizmetler sağlamak için, aşağıdaki kalite güvence ve kontrol yöntemlerine güveniyoruz:  

 • Düzenli müşteri memnuniyeti anketleri  
 • Lojistik süreçlerin tamamında temel performans göstergelerinin analizi ile sürekli kalite kontrolü  
 • Sahada alınan önlemlerle aktif hasar önleme  
 • Taşımacılık sırasında güvenlik - Avrupa çapında ağ kontrolü, BT ile yönetilen süreçler ve taşıma sürecinde sapmalar olması durumunda tedarik zinciri etkinlik yönetimi aracı ActiveReport aracılığıyla zamanında raporlama  
 • Küresel olarak ağ bağlantılı DACHSER IT sistemleri ve fiziksel ağ konumları
Mallarınızın güvenliği DACHSER’de birinci önceliktir

Mallarınızın güvenliğine en büyük önemi veriyoruz. Güvenlik önlemlerimiz arasında, binalarımızın video ile gözetiminin yanı sıra yüksek kaliteli ekipmanı da yer alır. Kalıcı personelimiz, hem fiziksel hem de dijital olarak mal akışını sağlayacak biçimde temel lojistik süreçlerin tümünde son derece eğitimlidir. Sürücüler ve lojistik operatörler için düzenli eğitim, yükleme ve boşaltma için belirlenmiş standartlar, bilinçli yük güvenliği, sıcaklık izleme ve hijyen uygulaması da mallarınızın korunmasına katkıda bulunur.   

İstifleme çuvalları, kendi kimlikleri olan mühürlerin yanı sıra tutarlı elektronik arayüz belgelerine sahip otomatik prosesler gibi denenmiş ve test edilmiş yük sabitleme cihazları, tedarik zinciri boyunca kapsamlı koruma sağlar. Düzenli kontrollerimizin bir parçası olarak yükleme kalitesini de denetleriz. Nakliye sırasında hasarı önlemek için çift kat kapasiteli kutu treylerler kullanıyoruz.

DAHA FAZLASI

Nakliye güvenliği
Daha