Kariyer MEDIAROOM

DACHSER Chem Logistics: Emniyetli kimyasal taşıma ve depolama çözümleri için iş ortağınız

DACHSER Chem Logistics altında, kimyasal lojistiğiniz için size profesyonel bir sektörel çözümü sunuyoruz.  Ambalajlı kimyasal ürünleri; plastik, otomotiv ve tekstil endüstrisi gibi çeşitli sektörlerin yanı sıra tarım ve inşaat sektörleri için de taşıyor ve depoluyoruz. Sektör uzmanlarımız, tehlikeli mallar da dahil olmak üzere her türlü kimyasal ürün için size özel ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanmış bir nakliye ve depolama çözümü geliştirirler. DACHSER Chem Logistics, standartlaşmış DACHSER lojistik hizmetlerini kimyasal endüstrisinin özel gereksinimleriyle birleştirir. 

Bu ayrıca DACHSER Contract Logistics’in hizmetlerini de kapsar. Böylelikle, kimyasal lojistiğinizi tamamen dışarıdan temin edebilir ve LLP yaklaşımı (digitization.com’a bağlantı) kapsamında küresel bir tedarik zinciri yaratabilirsiniz.

Kalite ve güvenlikte tek düze standartlar

Kapsamlı küresel ağımızın yanı sıra tüm DACHSER şubelerindeki tekdüze standartlardan yararlanırsınız. DACHSER Chem Logistics, son derece verimli, BT destekli taşımacılık kontrolünün yanı sıra, yasal gerekliliklerin çok üzerinde en yüksek kalite ve güvenlik standartlarını temsil ediyor.

Kimyasal lojistiğiniz için hizmet portföyümüz

  • Küresel nakliye çözümleri: DACHSER European Logistics ile güçlü Avrupa nakliye ağı, DACHSER Air & Sea Logistics‘ın yanı sıra DACHSER Rail Services
  • ile dünya çapındaki tüm satış ve tedarik pazarlarına hızlı ve esnek erişim
  • Depolama: DACHSER Contract Logistics (bağlantı) ile kapsamlı, entegre çözümlerin yanı sıra
  • Avrupa’da kimyasal ürünlerin depolanması için özel tasarlanmış depolar BT Bağlantısı: Tutarlı, güvenilir ve kolay ulaşılabilir bilgiler ile tam şeffaflık ve entegrasyon
  • Özel sektör tecrübesi ve özel know-how ile kimyasal lojistik uzmanları
  • Küresel ağda, tehlikeli mallarla yüksek düzeyde yeterlik
  • Merkezi tehlikeli madde organizasyonu tarafından koordine edilen tüm şubelerde şirket içi tehlikeli madde sorumlusu vardır.
  • Standart hale getirilmiş DACHSER tehlikeli madde kuralları ile uygulama ve uyumluluğun sürekli izlenmesi

DACHSER Chem Logistics detaylı olarak

Standartlarımız kimya sektörünün yüksek gereksinimlerini karşılar

İş güvenliği, sağlık, yangın ve çevre korumaya ilişkin ayrıntılı ve standart hale getirilmiş politikalarımız, kimya sektörünün yüksek gereksinimlerini karşılamanın temelini oluşturmaktadır. 

Nakliye ağlarımızdaki ve depolarımızdaki güvenlik düzenlemeleri tüm yasal gerekliliklerin üzerinde ve ötesindedir.  

Tehlikeli madde eğitimi ile birlikte düzenli olarak araç ve yükleme kontrolleri yapıyoruz. Kurtarma malzemesi ve kişisel koruyucu ekipmanın yanı sıra yük sabitleme ekipmanı da kullanılır. Sürdürülebilirlik için Güvenlik & Kalite Değerlendirmesini (SQAS) kullanarak, ulaştırma ve depolarımız için tekdüze standartlar belirledik, böylece kimyasal madde endüstrisinin gereksinimlerini karşıladık.

Yüksek düzeyde uzmanlık - yalnızca tehlikeli maddelerin sevkiyatında değil

DACHSER Chem Logistics ekibi, uzman sektör deneyimi ile hizmetinizde. Merkezileştirilmiş tehlikeli mal yönetiminin yanı sıra 200'den fazla şirket içi tehlikeli madde temsilcisi, tehlikeli malların sevkiyatı için özel düzenlemelere uyulmasını sağlar. Her yıl, kimyasal madde lojistiğinin özel gereksinimleri için yaklaşık 15.500 çalışanı eğitiyoruz.

 Almanya'daki Alman Kimya Endüstrisi Birliği (VCI)' hava ve deniz taşımacılığı hizmetlerinin yanı sıra özel bir işbirliği iş ortağı olarak, kimyasal madde endüstrinin gelecekteki gereksinimlerini erken bir aşamada tanımlamak ve bunları DACHSER Chem Logistics’deki çözümlerimize dahil etmek için dernek üyeleriyle yakın ilişki içindeyiz.

Hızlı, güvenli sipariş işlemleri için BT destekli süreçler

Küresel standarttaki BT sistemlerimiz, kimyasal gönderilerinizin yönetiminde tam şeffaflık ve yüksek esneklik sağlar. Bilgi ve verileri hızla değiş tokuş etmek için, DACHSER IT ağı aracılığıyla dünya çapında tehlikeli madde veri tabanımıza 24 saat erişimi tamamladık; buna Avrupa karayolu taşımacılığının yanı sıra dünya çapında hava ve deniz taşımacılığı dahildir. Miktar limitleri, nakliye ve depolama yasaklarının izlenmesi tamamen BT desteklidir. Entegre BT sistemlerimizle, uçtan uca sevkiyat takibine güvenebilirsiniz. Veri koruma, DIN EN ISO/IEC 27001:2017'e uygun olarak onaylanmıştır. Tracking & Tracing aracılığıyla her zaman mallarınızın sevkiyat öyküsü hakkında bilgilendirilirsiniz. EDI Merkezimize bağlantı, tüm katılımcılar arasında sorunsuz bir veri akışı sağlar ve böylece güvenliği ve verimliliği en üst düzeye çıkarır.

İletişim DACHSER Chem Logistics