Kariyer MEDIAROOM

DACHSER Türkiye – yönetim

Geleceğe yönelik işletme anlayışının yardımıyla DACHSER, geçen on yıllar boyunca dünyanın önde gelen lojistik servis sağlayıcılarından biri haline geldi. Şirketin yenilikçi gücünün temeli, deneyimli yöneticilerinin iş birliğine açık dünya görüşlerinin yanı sıra, istikrarlı ekonomik ayaklar olan ve lojistik servisler portföyünün tamamını kapsayan DACHSER Business Units'tir. 

Ortak temel değerleri ve amaçları paylaşırlar ve grubu gelecekteki gereksinimler karşısında güçlendirmeyi ve DACHSER’in genişlemesini sağlamayı ana görevleri olarak görürler. Sürdürülebilir iş uygulamaları konusunda onların ortak uzmanlığı ve bağlılığı, DACHSER’in uzun vadeli kârlılığının ve gelecekte de finansal kapasitesini sürdürmesinin garantisidir.  

DACHSER’in Yönetim Kurulu’nun yapısı kurumsal web sitemizde görülebilir.

Dr. Tobias Burger - Managing Director Air & Sea Logistics EMEA

1977 doğumlu Dr. Tobias Burger, DACHSER’de, Air & Sea Logistics EMEA Managing Director rolünü üstlenmekte olup, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumludur. Ayrıca diğer bir görevi olan Deputy Director Air & Sea Logistics olarak tüm ASL iş birimlerinin stratejik yöneliminden mesuldür. Münih’te bulunan Ludwig Maximilian Üniversitesi'nde işletme alanında eğitimi ve doktorasını tamamlayan Dr. Burger, ilk olarak Siemens AG'nin kurum içi danışmanlık bölümünde üç yıl boyunca strateji danışmanı olarak çalıştı. 2009 yılında Dr. Burger, DACHSER'e katıldı ve çeşitli yönetim pozisyonlarında ilerleyerek 2019 yılında Air & Sea Logistics iş birimine Deputy Director ve COO Edoardo Podestà’nın yardımcısı olarak atandı. İş biriminin stratejik gelişimi sorumluluğunun yanı sıra, küresel düzeyde satışla ilgili tüm konulardan sorumlu olarak 2019'dan 2021'e kadar Head Of Global Sales olarak görev yaptı. Managing Director of Business ASL EMEA görevine atanmasıyla ikinci görevini 2021 baharında devreden Dr. Burger, Managing Director of Business ASL EMEA görevine paralel olarak Deputy Director of Air & Sea Logistics görevini de hala sürdürmektedir.

Wolfgang Reinel - Managing Director European Logistics North Central Europe

1963 doğumlu Wolfgang Reinel, 2014 yılından bu yana European Logistics North Central Europe (Business Unit EL NCE) Genel Müdürü olarak görev yapmakta olup, bu bağlamda Karayolu Lojistik Yönetim Kurulu ve DACHSER SE'nin yönetim kurulu üyesidir.Daha önce DACHSER Global Kontrat Lojistik departmanını yönetmiş olan Reinel, aynı zamanda Kuzey Orta Avrupa (NCE) ülkelerinde stratejik planlama (Balanced Scorecard / BSC) yöntemini de geliştirmiştir. Wolfgang Reinel,sekiz tanesi ortak girişim şirketi olmak üzere Business Unit EL NCE kapsamında toplam 18 ülke organizasyonundan sorumludur.

Business Unit EL NCE Genel Müdürü olarak Wolfgang Reinel, Karayolu Lojistiği ve Interlocking Stratejisi kapsamında, her bir ülke network gerekliliklerini göz önünde bulundurarak iş geliştirme ve uygulamasından sorumludur.

Gökçen Atalayer - Managing Director Air & Sea Logistics Turkey

Gökçen Atalayer  1977'de Karaman'da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.Borchard Hattı'nın Türkiye Temsilcisi olan Barwil Universal Denizcilik'te satış ve pazarlama uzmanı olarak görev yaptı.2005 yılında Transunion S.A.'nın Türkiye'de ki yapılandırması ile açılan İzmir Şubesine Şube Müdürü olarak atandı.2007'de şirketin Türkiye Genel Müdürü oldu.Türkiye'deki tüm operasyonel,finansal,satış,acente bağlantıları ve ispanya merkez ile koordinasyon süreçlerini yönetti.2013 yılında Transunion S.A.'nın DACHSER GROUP tarafından satın alınmasıyla DACHSER TÜRKİYE' nin Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Saygın Bayraktar - Managing Director European Logistics Turkey

Lyon 2 Lumières Üniversitesi İşletme ve Uluslararası Ticaret Bölümü’nden 2000 senesinde mezun olan Saygın Bayraktar, Ocak 2019 itibariyle European Logistics DACHSER Ülke Müdürü görevini yürütmektedir. Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’den mezun olduktan sonra Fransa Lyon 2 Lumières Üniversitesi İşletme ve Uluslararası Ticaret Bölümü’nden 2000 senesinde mezun olan Saygın Bayraktar, profesyonel kariyerine 2002 senesinde Schenker-Arkas İzmir’de başlamıştır. 2002-2007 yılları arasında havayolu ve karayolu operasyon sorumluluğu görevlerinde bulunmuştur. 2007-2009 arası Schenker-Arkas İstanbul'da özel müşteriler bölümünde iş geliştirme sorumlusu olarak görev almış ve otomotiv sektörüne yönetik tedarik zinciri hizmetleri üzerinde çalışmıştır. 2009-2012 arasında Orkun Uluslararası Nakliyat'da Genel Müdür yardımcılığı ve 2013-2018 senelerinde Mars Lojistik'de satış müdürlüğü ve satıştan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Saygın Bayraktar 1978 yılında İzmir'de doğmuştur ve DACHSER European Logistics Türkiye organizasyonunun merkezi İstanbul'da ikamet etmektedir.