Kariyer MEDIAROOM

Nakliye güvenliği - kaliteyi ölçülebilir hale getirmek

DACHSER’de sevkiyatlarınızın kalite güvencesi birinci önceliğe sahiptir. Lojistik hizmetleri ayrıntılı biçimde ölçmek ve niceliğini belirleyebilmek için kalite güvencesi ve kalite yönetimi açısından kapsamlı bir sistem kurduk. DACHSER’de sevkiyatlarınızın kalite güvencesi birinci önceliğe sahiptir. Lojistik hizmetleri ayrıntılı biçimde ölçmek ve niceliğini belirleyebilmek için kalite güvencesi ve kalite yönetimi açısından kapsamlı bir sistem kurduk. Bu, hizmetlerimizin şeffaflığının kalitesi için kullandığımız çok sayıda değerlendirme, KPI, çalışma ve BT uygulamasına dayanmaktadır. Değerlendirilen veriler şunları kapsar   teslimatın kalitesi   sevkiyat taşıma süreleri    olası mal hasarı veya alıcının karşılaştığı engeller soğutma zincirinin sürekli denetlenmesi.

sistematik hedef / performans karşılaştırmaları tam şeffaflık sunar

Bu kriterler için, sapma analizleriyle sürekli izlediğimiz, sabit hedef değerleri uygulanır. Bu şekilde kalite güvencesi günlük tedarik zincirinde sabit bir süreçtir. Bu temel kalite göstergelerini belirlemek için, sabit performans kriterleri tanımlanmalıdır. Ürün ailelerimiz entargo, classicline veya vivengo ile bir müşteri olarak her zaman güvenebileceğiniz, sürekli olarak yüksek kalite standartlarına sahip tek tip performans profilleri oluşturduk.

Lojistik performansımızın kalitesini işte böyle kontrol ediyoruz

  • Standart hale getirilmiş ürün ve servis önerilerimize dayanan çeşitli kalite parametrelerinin hedef / performans karşılaştırması  
  • Tedarik zinciri olay yönetim aracı ActiveReport, olası nakliye engellerini bize derhal haber veriyor böylece DACHSER çalışanları uygun önlemleri zamanında alabiliyor.  
  • Kargonun özenle korunması  
  • Yarı treylerlerin arka ve yanlarındaki kontur işaretleriyle artan yol güvenliği  
  • Araçların iç ve dış profesyonel temizliği  
  • Komple sıcaklık izleme     
  • Paket düzeyinde sevkiyat takibi

Yazılım standartları ve veri tabanlarıyla kalite kontrolü

Sizin için tek tip yazılım standartları ve BT veritabanları ile tanımlanmış hizmet taahhütleri ölçülür. Bu merkezi kalite kontrolün ana unsuru tedarik zinciri etkinlik yönetim sistemimiz ActiveReport‘dur. ActiveReport hem size hem de DACHSER şubelerindeki hizmet departmanlarına, nakliye sürecindeki anlık hedef / performans karşılaştırmaları yoluyla olası nakliye handikapları konusuna zamanında bilgi verir DACHSER Chem Logistics ve DACHSER Food Logistics‘de, IT desteği ile sürekli olarak izlediğimiz; ürüne özel sabit gereklilikleri belirledik.

DACHSER kamyonlarında yüklerin korunması

Yolculuk başlamadan önce kamyonlarımızda özenli yük güvenliği sağlanması kalite güvence önlemlerimizden bir diğeridir. Depo personelini ve sürücülerimizi düzenli olarak, kamyonların düzgün ve sorunsuz bir şekilde nasıl yükleneceği konusunda eğitiyoruz, böylece mallar sürüş sırasında güvenli bir şekilde taşınıyor.