Kariyer MEDIAROOM

DACHSER Otomotiv Lojistiği - Uyumlu iş ortağınız

Otomotiv sektörü için global tedarik zinciri, lojistiğin en önemli alanlarından biridir. Özellikle hızlı üretim döngüleri, değişken pazarlar, artan müşteri beklentileri ve elektro mobilite dönüşümü için yenilikçi lojistik çözümler gerekmektedir. Ayrıca planlama aşamasında en yüksek düzeyde hassasiyet ve yüksek kalite standartlarının titizlikle sağlanması da önemlidir. DACHSER Otomotiv Lojistiği, otomotiv sektörü tedarik zincirinin karmaşık gereksinimlerine özel olarak uyarlanmış ve dünya çapında çok çeşitli lojistik hizmetleri sunmaktadır.

DACHSER Automotive Logistics
DACHSER Automotive Logistics

Otomotiv sektörü için güçlü bir ağ

Yüksek performanslı lojistiğimiz, global ağımız ile üreticilerin ve tedarikçi firmaların en zorlu görevlerini yerine getirmektedir. Yüksek düzeyde güvenilirliğimiz ve esnekliğimiz size avantaj sağlar. Optimum iş birliği için süreçleri, insanları ve bölgeleri sürekli ve verimli bir şekilde entegre ederek size önemli bir rekabet avantajı sağlıyoruz. Dahası, müşterilerimizin beklentileriyle uyumlu iş ortaklığına dayalı iş birliğinin temelini oluşturmamızı sağlayacak kapsamlı bir sektör deneyimimiz ve sektör bazlı bilgi birikimine sahip, en iyi şekilde eğitim almış çalışanlarımız vardır.

Hizmet portföyümüz

  • Dünya çapında tüm satış ve tedarik pazarlarına hızlı ve esnek erişim
  • Nakliye ağı, depolama ve müşteriye özel katma değerli hizmetlerin akıllı yöntemlerle bir araya getirilmesi
  • Ülkelere ve pazara özgü bilgi birikimine sahip, kapsamlı bir Avrupa ağı
  • Yüksek teslimat sıklığı
  • Avrupa, Amerika ve Asya'nın güçlü otomotiv pazarlarında kendi şubelerimiz ve iş ortağı şubelerimiz
  • Tüm şubelerde aynı şekilde uygulanan hizmet standartları
  • Ana pazarlarda kişisel iş ortağınız aracılığıyla yerinde destek
  • BT bağlantısı aracılığıyla tutarlı, güvenilir ve her zaman kullanılabilir bilgiler sayesinde tam şeffaflık ve entegrasyon
  • Daha fazla fayda sağlamak ve maliyeti azaltmak için farklı üreticilere ve tedarikçi firmalara ait ürünlerin komple konteyner taşımacılığı (FCL) konteynerlerinde etkin şekilde paketlenmesi
  • EcoVadis denetimi

DACHSER Otomotiv Lojistiği hakkında detaylı bilgi

Sabitten esneğe

entargo ürün ailemizle, Avrupa çapında nakliye hizmetimizi sürekli olarak yüksek kalite standartlarında, sabit bir hizmet yelpazesi ile sunuyoruz. Dört standart ürün grubu olan targospeed, targofix, targoflex ve targo on-site, nakliye süreleri ve zaman dilimleri açısından otomotiv sektörüne özel müşteri ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadır.

Tedarik lojistiğiniz için süreç optimizasyonu

DACHSER Otomotiv Lojistiği, tedarik lojistiğindeki tedarik zincirinde karmaşıklığı yönetmenize destek olur. Tüm Avrupa ve Kuzey Afrika'daki tedarikçilerden otomotiv sektörünün ana pazarlarına dek uzanan tedarik zinciri, DACHSER Alıcı Konsolidasyonu aracılığıyla etkin bir şekilde organize edilmektedir. Otomotiv Koordinasyon Kulemiz (Coordination Tower Automotive), otomotiv sektörü ve tedarikçi firmaları için merkezi bir hizmet birimi olarak işlev görür. Burada deniz yolu nakliyeleriniz en ince ayrıntısına kadar planlanarak güvenle ulaştırılır. Hizmet portföyü; rezervasyonların alınmasını ve takibini, ön nakliyenin planlanmasını, kontrolünü ve organizasyonunu, gümrük işlemlerini ve alternatif hava veya demir yolu ulaşımının seçimini içerir.

Bir bakışta süreçler

Entegre BT yapılarımızla kesintisiz şeffaflık sunuyoruz. Nakliye yönetim sistemlerimiz Domino ve Othello, nakliye siparişleriniz hakkında size eksiksiz bilgi sağlar. İstediğiniz zaman referans gönderimleriniz ve sipariş detayları hakkında kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz. Karayolu taşımacılığında, nakliye siparişlerinizin sorunsuz kontrolünü sağlamak üzere her transfer noktasında barkod tarama yöntemi kullanıyoruz. Hava ve deniz taşımacılığı da karayolu taşımacılığı ve depolama faaliyetlerine homojen bir bağlantısı bulunan, dünya çapında tutarlı bir sistemle entegre edilmiştir. Bu sayede gönderilerinizi tek bir numarayla tüm süreç adımlarında takip edebilirsiniz.

Güvenliğiniz için yüksek kalite

Yüksek standardizasyon seviyemiz, lojistik hizmetlerimizin kalitesini ölçebilmek için tutarlı ve anlaşılır bir ölçüt oluşturmayı sağlar. Tedarik zincirinize en yüksek kalite ile hizmet veren, verimli Avrupa nakliye ağımızın yanı sıra, eksiksiz elektronik arayüz dokümantasyonu ile otomatikleştirilmiş süreçlere erişim sağlayabilirsiniz. Tedarik zincirinizi güvence altına almak için proaktif bir kalite denetimi sağlıyoruz. Ayrıca global olarak tercih edilen nakliye stratejimizin bir parçası olarak, güçlü ağımızdaki tüm hizmet seviyelerinde sürekli olarak sunduğumuz yüksek kalite seviyesine güvenebilirsiniz.

Bir bakışta sürdürülebilirlik

Ekonomik, ekolojik ve sosyal sürdürülebilirlik daimi kurumsal değerlerimizdir ve günlük faaliyetlerimizin vazgeçilmez unsurlarıdır. Nakliye yolculuklarında CO2'nin azaltılması bizim için çok önemlidir. Bu hedefe şehir içi dağıtımda araçlarımızın yüksek kullanım kapasiteleri, çift katlı dorseleri ve ayrıca akülü elektrikli kamyonları kullanarak ulaşıyoruz. Buna ek olarak DACHSER, ağırlıklı olarak hidroelektrik enerji olmak üzere yenilenebilir elektrik satın alıyor ve böylece kendi küresel ihtiyaçlarının yaklaşık %60'ını yeşil elektrikle karşılıyor.