Kariyer MEDIAROOM

DACHSER ülke profili Türkiye

DACHSER'ın öyküsü, dinamik bir şirketin teknolojik gelişmelere ve küreselleşmenin lojistik endüstrisi üzerindeki etkisine göre nasıl geliştiğini ve adapte olabileceğini mükemmel bir şekilde göstermektedir. DACHSER, ortaya çıkan fırsatları daha erken fark eder ve her iki eliyle de yakalar - kendisini yerel bir nakliye firmasından lider bir lojistik şirketine dönüştürür.

Bugün son teknoloji ürünü, etkin ve teknoloji odaklı lojistik çözümler üretiyoruz. Bunlar, küresel taşımacılık ve depo ağlarımızın, uzun vadeli ortaklıklar ve dünya çapında tutarlı dijital ağların yakın entegrasyonuna dayanmaktadır. Tüm dağıtım kanalları ile başarılı bir şekilde bağlantılı çok kanallı bir yaklaşım benimseyerek müşterilerimize en zorlu lojistik ihtiyaçları için güvenli ve güvenilir bir sistem sunuyoruz.

DACHSER stratejisi, başından beri ağlarının sürdürülebilir bir şekilde büyümesine yönelik olmuştur. Yeni bölgeler ve pazarlar, her zaman şube ve ülke organizasyonlarının kurulması veya mevcut ağa mükemmel bir şekilde entegre olabilecek şirketlerin satın alınmasıyla gelişti. En büyük önceliğimiz, şirket stratejisini ve değerlerini tutarlı bir şekilde sürdürmektir.

Şirket tarihimizdeki önemli kilometre taşları

2023 - DACHSER, Hollanda'nın önde gelen gıda dağıtım ağını güvence altına alan gıda lojistik şirketi Müller'i satın aldı.

DACHSER, on şehirde daha sıfır emisyonlu dağıtım alanları planlıyor. Odak noktası öncelikle, DACHSER'in Avrupa Lojistik iş biriminde kendi şubeleri tarafından temsil edildiği Avrupa metropol bölgeleridir.

Hava ve deniz taşımacılığı nakliyecisi ACA International'ın satın alınmasıyla DACHSER, Avustralya ve Yeni Zelanda'daki altı lokasyonu kapsayacak şekilde kendi ağını genişletiyor.

DACHSER, Güneydoğu Asya'daki (Chiang Mai, Tayland ve Da Nang, Vietnam) iki satış ofisi ile varlığını genişletiyor.

2022 - DACHSER, lojistik yazılım sağlayıcısı kasasi'yi satın alarak Telematik, Bağlanabilirlik, Yapay Zeka (KI) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) alanlarındaki uzmanlığını güçlendiriyor.

DACHSER, Macaristan'daki ortak girişimleri 'Liegl & DACHSER Szállítmányozási és Logisztikai Kft.' ve 'Liegl & DACHSER ASL Hungary Kft.'nin kalan yüzde 50 hissesini satın aldı.

2021 - Burkhard Eling DACHSER CEO'su olarak göreve başladı. Nesil değişimi tamamlandı: DACHSER yeni yıla yeni bir Yönetim Kurulu ekibiyle giriyor.

DACHSER emisyonsuz şehir teslimatını on bir Avrupa şehrine genişletiyor. DACHSER Emisyonsuz Teslimat bu nedenle uzun vadeli iklim koruma stratejisinin bir parçasıdır.

DACHSER, 1 Ocak 2021'den bu yana, 1996'dan beri bir enerji taşıyıcısı ve yakıt hücresi teknolojisi olarak hidrojenin hızlı bir şekilde piyasaya sürülmesini teşvik eden ve fayda sağlayan, Alman Hidrojen ve Yakıt Hücresi Birliği'nin (DWV) üyesidir.

2020 - DACHSER gelecek dönem için Yönetim Kurulunu belirliyor. Burkhard Eling'in yanında yer alan geleceğin Yönetim Kurulu ekibi 1 Ocak 2021'den itibaren görevi devralıyor; Bernhard Simon ve Michael Schilling 2021'de Yönetim Kuruluna geçiyor.

2018 - DACHSER'in 2017 yılında İtalyan gıda lojistiği şirketi Papp Italia'nın %100'ünü satın almasının ardından, bu satın alma artık isme de yansıyor: Kuzey İtalya'daki Verona şubesi satın alma işlemi ile paralel olarak DACHSER Italy Food Logistics S.R.L. adı altında faaliyet gösteriyor.

Egzoz dumanı ve trafik sıkışıklığı ile boğuşan şehir merkezleri için olumlu beklentiler: DACHSER, Stuttgart'ta ilk kez genel kargo gönderileri için emisyonsuz bir teslimat alanı kurdu.

2017 - DACHSER, Fraunhofer IML'de Enterprise Lab'ı kuruyor. DACHSER Enterprise Lab, DACHSER'in kendi araştırma ve geliştirme kapasitelerini önemli yetkinlikler ve uzmanlara esnek erişim ile tamamlıyor.

2015 - DACHSER yasal kimliğini bir Societas Europaea (SE) olarak değiştirir, böylece geleceğin temeli atılır. Aile şirketini halka açmak için hiçbir plan yoktur. Dünya çapında yönetim yapısı, şirketin büyüklüğüne göre uyarlanmıştır.

DACHSER, profesyonel sürücüler için girişimini hızlandırıyor ve DACHSER Service und Ausbildungs ​​GmbH ile profesyonel sürücüleri teşvik etmek için bütünsel bir konsept uyguluyor.

2014 - DACHSER, Erlensee, Hesse'de gıda lojistiği için bir Avrupa aktarma merkezi kuruyor.

2013 - On iki Avrupa gıda lojistiği sağlayıcısı European Food Network’ü kurar: Sabit ortaklar tarafın yer aldığı bu dernek, birleşik bir standart tarafından yönetilen kusursuz operasyonlara sahip bir ağ olarak örnek oluşturmuştur.

2011 - DACHSER Fransa Clermont-Ferrand ile Slovakya başkenti Bratislava’da ek Avrupa aktarma merkezleri kurar.

2002 - DACHSER, Überherrn'deki Saarland beldesinde bir Avrupa aktarma merkezi kurar.

1990 - Lojistik sektöründe küresel tanımlama sistemi EAN/NVE şeklinde barkod standardizasyonunu ilk başlatan firma olarak, şirket lojistik sektöründe öncü ve yenilikçi olduğunu bir kez daha kanıtlar.

1982 - DACHSER Food Logistics, sıcaklığa duyarlı, yüksek kaliteli gıdaların taşınması için taze gıda servisine başlar.

1980 - DACHSER, modern iletişim teknolojilerini kullanarak kurum içi BT uygulamalarının geliştirilmesine başlar.

1971 - Filonun tümünün hareketli kasalara dönüştürülmesi ve operasyonel süreçlerin uyarlanması ile DACHSER kendisini sektörde inovasyon lideri olarak konumlandırıyor.

1951 - Thomas Dachser, Münih havalimanında ofis açan ilk nakliye firması olur.

1934 - İlk şubeleri Almanya'da açılır; aile şirketi genişler.

1930 - Thomas Dachser Kempten'de şahıs işletmesi olan bir taşıma şirketi kurar.

Bu DACHSER şirket tarihinden yalnızca kısa bir alıntıdır. Kilometre taşlarını Kurumsal Web Sitesinde bulabilirsiniz.

Bildirimleriniz bizim için önemli!

Şirket içinde kurallara aykırı olabilecek bir davranışa şahit olduğunuzda compliance office’e yapacağınız bildirime ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İndir

Compliance

Kurumsal uygunluk ile ilgili her şey kurumsal web sitemizde bulunabilir.

DACHSER davranıs kuralları

Bu davranıs kuralları dünya çapında bütün Dachser çalısanları ve organları için geçerlidir. Bu kurallar herkesin uymak zorunda olduğu bağlayıcı temel davranıs biçimlerini kapsamaktadır. Böylece sirketimizin uzun vadeli basarısına katkıda bulunuyoruz.

İndir

DACHSER’in ticari ortakları için davranış kuralları

“Burada görülebilen “DACHSER’in ticari ortakları için davranış kuralları”, DACHSER ile ticari irtibata girmek isteyen tüm şirketler için bir yön belirleyicidir. DACHSER ile birlikte çalışmak için zorunlu bir temeldir.”

İndir

DACHSER Turkey hakkında devamını oku

Kuruluş tarih
Daha
Ülke Yönetimi
Daha